WARSZTATY MODELARSKIE 2018 - SZKOŁA

WARSZTATY MODELARSKIE 2018

17 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Czernicy w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi gościliśmy przedstawicieli Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim, panów: Władysława Jagiełłę, Janusza Kaspruka i  Stanisława Błasiaka  Uczniowie z klas: I, III i IV z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści  emerytowanego pilota – p. Błasiaka, o historii szybownictwa, nierozerwalnie związanego z Jeżowem Sudeckim. Prelekcję wzbogaciły liczne eksponaty, głównie zdjęcia oraz modele samolotów.  Dzieci miały też możliwość pod kierunkiem zaproszonych gości wykonać według instrukcji modele szybowców. Z niecierpliwością czekały na możliwość puszczenia ich w powietrze. Biorący udział w prelekcji zostali zaproszeni do udziału w Rajdzie „ Śladami szybowcowej historii Jeżowa Sudeckiego”. Serdecznie dziękujemy za żywą lekcję historii.