ŚDTM - SZKOŁA

ŚDTM

„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

W ostatni piątek września uczniowie SP w Czernicy byli uczestnikami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia – bezpłatnej akcji edukacyjnej prowadzonej w tym dniu na całym świecie. Do akcji w  tym roku szkolnym  zgłosiło się 3 885 szkół z całego świata, w tym 3 719 z Polski! Akcja ŚDTM była w naszej szkole sporym wydarzeniem. Najpierw przez tydzień trwały przygotowania, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki i w trakcie pobytu na przerwach: „Marmur”, „Matematyczne spacery”. Następnie 29 września sprawdzona została ich „tabliczkowa wiedza” podczas „tabliczkowego egzaminu”. MISTRZAMI TABLICZKI MNOŻENIA zostali: Wiktor Matuszak     z kl.V, Jakub Leszc z kl. VI, Hubert Szabliński z kl.VII. Laureatów nagrodzono orderami oraz przekazano certyfikaty potwierdzające ich mistrzostwo. Gratulujemy!