KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ - SZKOŁA

KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

W ostatni piątek (25.05) w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce odbył się VII Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej.
W konkursie brały udział dzieci z klas I-VII: ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze, Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach, Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach, Szkoła Podstawowej w Czernicy, Szkoły Podstawowej w Podgórzynie i Szkoły Podstawowej w Sosnówce. Każda szkoła mogła wytypować po 6 wykonawców lub 6 duetów. Wykonawcy byli oceniani w dwóch grupach (klasy I-III i IV-VII).
Głównym celem konkursu jest zachęcenie dzieci do nauki języka naszych sąsiadów, ale także przybliżenie kultury krajów niemieckojęzycznych. Wspieramy najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwiamy prezentację ich umiejętności. Uczniowie zmierzyli się m.in. z repertuarem: Lichterkinder, Neny, Juli, Vanessy Mai, Glasperlenspiel, die Prinzen, Yvonne Catterfeld.Jury w swojej ocenie kierowało się: walorami głosowymi, interpretacją, muzykalnością, wyczuciem rytmu, ogólnym wrażeniem artystycznym, osobowością sceniczną, poprawnością językową. Nagrody to:bony podarunkowe, plecaki, słuchawki, pen drive książki, słowniki, podręczniki, fiszki, torby, gadżety.
Wśród uczniów klas I-III wygrała Weronika Matuszak (SP Czernica) „Ich sterbe für dich“
przed Leną Wietecką i Kornelią Sidorowską - (SP Sosnówka)„Samba, Rumba, Cha cha cha“i Cecylią Plewą i Julią Sidorowską - (SP Sosnówka) „Grosse Chaoten“. W gronie uczniów klas IV-VI najwyżej oceniono występ Mateusza Franasa- (SP 2)„80 Millionen” i Kornelii Filuś- (SP Podgórzyn) „Wie schön du bist“. Drugą nagrodę wyśpiewała Amelia Kulaszko- (SP 6) „Ist da jemand?“ a trzecią Martyna Jeziorska- (SP 6) „99 Luftballons”.Dwa wyróżnienia przyznane zostały uczniom z SP. Czernica Wiktora Matuszaka i Samanty Szłapy. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów:)

Anna Pomorska