BIEGI PRZEŁAJOWE - SZKOŁA

BIEGI PRZEŁAJOWE

DLA RODZICÓW I UCZNIÓW > ZAWODY

Siła, hart ducha, zabawa i ból… , czyli biegi przełajowe. Lubiane czy nie lubiane przez uczniów? Różnie z tym bywa… Każdy, kto startuje  w przełajach, musi się nastawić na cierpienie. Jest to idealny typ wysiłku dla wojowników lubiących walkę z własnymi słabościami. Przełaj jest najczęściej dość krótki, intensywność wysiłku duża, a cierpienie podczas pokonywania wyznaczonego dystansu – niezapomniane. A jeśli jeszcze towarzyszy temu sukces…? Nie ma chyba większej radości i satysfakcji ! W SP w Czernicy biegi przełajowe odbywają się rokrocznie, są wpisane w szkolną tradycję. Tak było i tym razem- 29 września 2017 roku. W zawodach uczestniczyli uczniowie z zespołu przedszkolnego, oddziałów klas I-III oraz klas IV-VII. Pogoda bardzo dopisała zawodom , dzięki czemu warunki do biegania były idealne. A i humory uczestników przełajów były przez to bardzo dobre. W powietrzu dało się czuć zdrową rywalizację i chęci do osiągnięcia najlepszego wyniku.  Trasa sama w sobie była dość łatwa, jednak trudność stanowił dystans do pokonania zależny od wieku i płci biegaczy. Jednak młodzi sportowcy dali radę i stanęli na wysokości zadania. Bieg, z mniejszym lub większym wysiłkiem i sukcesem, ukończyli wszyscy- i starsi i młodsi. Zwycięzcy zostali wyróżnieni dyplomami. A byli to:

1. „O”- wszyscy uczniowie

2. KL.I: