DZIEŃ ZIEMI - SZKOŁA

DZIEŃ ZIEMI

23 kwietnia 2018r. obchodziliśmy w szkole DZIEŃ ZIEMI. Co roku pamiętamy, aby tego dnia pokazać innym,  jak ważne jest dla nas dbanie o miejsce, środowisko naturalne, w którym mieszkamy. Naszym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Wszyscy ludzie to mieszkańcy  planety Ziemia,  dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji – dzisiejszych oraz przyszłych pokoleń.  Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale i każdego dnia.
Rozpoczęliśmy ten szczególny dzień od udziału w szkolnym konkursie na Eko-Klasę przygotowanym przez panią Joanne Świdzińską. W  konkursie uczestniczyli uczniowie klasy V,VI,VII. Uczniowie zmagali się z takimi zadaniami jak: rozwiązanie testu wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, wykonanie najciekawszego plakatu , odśpiewanie piosenki przyrodniczej, zaprojektowanie stroju ekologicznego, zaprezentowanie przedmiotów użytecznych z odpadów, rozpoznanie zapachów z pomocą zmysłu powonienia, rozróżnianie i nazywanie roślin zielnych oraz zwierząt. W trakcie konkursu uczniowie mogli zasmakować  zdrowych potraw: sałatki owocowej , koktajlu warzywno- owocowego, nasion i orzechów. Nad konkursem i punktacją czuwało jury w składzie:pani Ania Kochanowska, pani Edyta Smagacka, pani Ania Pomorska. Na zakończenie konkursu uczniowie otrzymali gromkie brawa, dyplomy i gratulacje!
Akcji z okazji Dnia Ziemi towarzyszyła piękna pogoda, która pozwoliła nam zakończyć ten dzień miłym akcentem -pieczeniem kiełbasek przy ognisku i akcją sprzątania terenu szkolnego.