BEZPIECZNE FERIE 2018 - SZKOŁA

SZKOŁA PODSTAWOWA W CZERNICY
Przejdź do treści

Menu główne:

BEZPIECZNE FERIE 2018

ARCHIWUM
 


„BEZPIECZNE FERIE 2018”
 
DLA UCZNIÓW SP W CZERNICY


 
        Dla uczniów ferie zimowe to czas na odpoczynek. Nie muszą  się wtedy skupiać na szkole i nauce, mają za to czas na realizację  swoich zainteresowań. Mogą korzystać do woli ze sportów zimowych, o ile pozwala na to aura. Ważne jest, aby ten czas spędzili przede wszystkim bezpiecznie. Dlatego też, jak co roku, w ramach działań prewencyjnych do naszej szkoły został zaproszony dzielnicowy z Komisariatu Policji w Jeleniej Górze.         
 
         Podczas spotkania funkcjonariusz przekazał  dzieciom informacje dotyczące stosowania zasad bezpieczeństwa na lodowiskach, stokach narciarskich i przydomowych górkach. Przestrzegł uczniów przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, które są w ostatnim czasie przyczyną śmierci wielu dzieci i dorosłych. Mówił także o zasadach bezpiecznego kontaktu z osobami obcymi. Poruszył kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomniał dzieciom o obowiązku poruszania się po drogach po zmroku w ubraniach wyposażonych w elementy odblaskowe oraz o zachowaniu zwiększonej ostrożności przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, jakie panują zimą. W związku z tym, że podczas ferii dzieci także częściej korzystają z komputera, funkcjonariusz zwrócił uwagę na ewentualne zagrożenia występujące w sieci. Nie zapomniał omówić zagadnień związanych
z postępowaniem
w razie wystąpienia różnego rodzaju wypadków. W związku z tym przypomniał dzieciom numery alarmowe poszczególnych służb ratunkowych. Uczniowie, szczególnie ci młodsi, byli bardzo zaangażowani w rozmowę o bezpieczeństwie w czasie ferii. Podawali przykłady nieodpowiednich zachowań i niebezpiecznych zabaw.
 
        Należy mieć nadzieję, że wszyscy uczestnicy spotkania zdobytą wiedzę wykorzystają w praktyce i nie będą nigdy ofiarami nieszczęśliwych zdarzeń lub bezmyślnych zachowań. A wypoczęci, cali i zdrowi, powrócą po feriach do szkoły i podejmą kolejny trud nauki. I aby do wakacji…!
 

                                                                                                                                                                     Edyta Smagacka
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego