DZIEŃ EDUKACJI - SZKOŁA

DZIEŃ EDUKACJI

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
2018/2019
        Obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Czernicy odbyły się 12 października. Uroczystość poprzedzona została wielogodzinnymi przygotowaniami związanymi z odpowiednią oprawą artystyczną, choreograficzną, plastyczną i muzyczną. Częścią artystyczno-muzyczną zajęła się pani Anna Skóra wraz ze szkolnym chórem i uczniami klasy ósmej. Za układy choreograficzne   odpowiedzialność wzięła pani Beata Dreszer razem ze swoimi przedszkolaczkami. Oprawę plastyczną uroczystości wykonała pani Edyta Smagacka wraz z uczniami klasy ósmej. Nie zabrakło także zaangażowania w obchody dnia KEN uczniów z Samorządu Uczniowskiego. Przewodnicząca Klaudia Żabińska przygotowała zabawną i oryginalną okolicznościową gazetkę na szkolnym korytarzu. Uczniowie w tajemnicy przed wszystkim pracownikami szkoły wykonali także z okazji święta wielobarwne kartki/laurki z życzeniami dla nauczycieli i pracowników obsługi.
        W dniu obchodów święta Komisji Edukacji Narodowej emocje sięgały zenitu. Czy wszystko uda się tak, jak zostało to zaplanowane? Do szkoły przybyli licznie rodzice. Nie zabrakło także obecności zaproszonego na te święto wójta gminy Jeżów Sudecki pana Edwarda Dudka oraz jego zastępcy pana Artura Smolarka. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły pani Joann Cimosz – Nowak, która po słowach życzeń i podziękowań oddała głos przewodniczącej szkoły Klaudii Żabińskiej. Wychowanka w imieniu wszystkich uczniów szkoły także złożyła nauczycielom i pracownikom obsługi podziękowania za ich pracę i trud, oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji święta edukacji. Na dowód wdzięczności uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane kartki/laurki wraz z dołączonymi do nich  słodkimi upominkami. Kolejną część uroczystości wzięły we „władanie” przedszkolaczki, które w cudowny sposób zaprezentowały idealnie wyćwiczone przez siebie układy taneczne. Po zakończeniu popisów choreograficznych, przedszkolaki zostały oficjalnie przyjęte do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Czernicy. Stało się tak  poprzez „ pasowanie”. Formalności dokonała dyrektor szkoły wraz z panem wójtem. Na koniec dzieci zostały obdarowane upominkami przygotowanymi przez ich rodziców. Po najmłodszych wychowankach wystąpił szkolny chór, który zadedykował swój repertuar wszystkim nauczycielom. W dalszej kolejności głos zabrali uczniowie klasy ósmej. W krótkiej formie scenicznej przedstawili niezbędno-konieczne gadżety nauczycielskie, tj.: przyrząd rentgenowski do szybkiego sprawdzania stanu wiedzy w uczniowskich głowach, parasol do zasłaniania ocen w dzienniku, lusterko umożliwiające kontrolowanie uczniów przez belfra stojącego tyłem do wychowanków, i wiele innych pomysłowych rozwiązań technicznych ułatwiających pracę nauczyciela. Na zakończenie uroczystości pan Edward Dudek na ręce dyrektor szkoły złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia w dniu ich święta oraz wręczył pani Annie Skórze nagrodę, tzw. nagrodę wójta.
       Dzień 12 października 2018 roku był w Szkole Podstawowej w Czernicy  dniem niecodziennym, szczególnie dla tych najmłodszych – słodkich i kochanych przedszkolaczków, którzy swoim występem skradli serca wszystkich uczestników spotkania.
Edyta Smagacka