ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W NASZEJ SZKOLE - SZKOŁA

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W NASZEJ SZKOLE

4 października otwiera Światowy Tydzień Zwierząt, który kończy się 10 października. Ponadto warto pamiętać, iż cały październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, nie tylko tych domowych.
  Idea wspomnianych obchodów została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji  w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku obchodzą swój dzień.  Świętowanie tego dnia ma na celu przypomnienie i uświadomienie ludziom, iż zwierzęta to istoty żywe, które również mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania. Poza tym ma za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachowań ludzi wobec zwierząt.
  Z okazji Dnia Zwierząt jak co roku w naszej szkole  uczciliśmy ten    dzień  udziałem  w „ zwierzakowych” konkursach i  zabawach. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy prelekcją na temat „Najdziwniejszych gatunków zwierząt na świecie”. Następnie uczniowie rozwiązywali wspólnie szkolną krzyżówkę, zagadki, dzielili się swoją wiedzą ze znajomości przysłów o zwierzętach. N zakończenie odważniejsi mogli z bliska przyjrzeć się, dotknąć owady z rzędu patyczaków.
  W ramach corocznej  akcji "Paczka dla zwierzaczka" razem z dziećmi zbierać będziemy karmę dla zwierząt, która zostanie przekazana do schroniska w Jeleniej Górze.

Joanna Świdzińska