PASOWANIE PIERWSZAKÓW 2017-2018 - SZKOŁA

SZKOŁA PODSTAWOWA W CZERNICY
Przejdź do treści

Menu główne:

PASOWANIE PIERWSZAKÓW 2017-2018

ARCHIWUM
 

 
 
13.10.2017 r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej  w Czernicy odbyła się  uroczystość Pasowania na ucznia pierwszoklasistów. W uroczystości udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszony wójt Gminy Jeżów Sudecki – p. Edward Dudek.
 
Pani dyrektor szkoły – Joanna Cimosz - Nowak powitała serdecznie zgromadzonych, a szczególnie gorąco uczniów klasy pierwszej, którym „oddała głos". W przygotowywanej od dawna inscenizacji złożonej z wierszy i  piosenek dzieci zaprezentowały swoje umiejętności i talenty. Symbolicznie „przeszły” z przedszkola do szkoły.  Przydały im się przygotowane wspólnie z rodzicami znaki drogowe. Popisały się wiedzą o bezpieczeństwie i ruchu drogowym oraz zasadach obowiązujących w szkole. Dały też pierwszą próbkę patriotyzmu. „Na nową drogę” życia przyszli uczniowie otrzymali od swoich starszych kolegów kolorowe birety. Dopełniły one galowych strojów. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy złożyli ślubowanie. Przyrzekli wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, dawać powody do dumy nauczycielom i rodzicom, swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość, być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie. Następnie pani dyrektor wraz z panem wójtem, dotykając ogromnym ołówkiem  ramienia pierwszaków, dokonali aktu pasowania.  
 
Koleżeński patronat nad świeżo upieczonymi uczniami objęli najstarsi w szkole - uczniowie klasy VII. Zapewnili oni o opiece i  pomocy w potrzebie. Tak się złożyło, że tegoroczne klasy I i VII są równoliczne. Każdy, z 11pierwszaków, dostał więc swojego „anioła stróża”. Oprócz życzeń sukcesów w nauce, dzieci otrzymały prezenty: ufundowany przez wójta przejazd autokarowy na wycieczkę, od uczniów kl. VII wspomniane już birety, zegar oraz puzzle, od uczniów kl. III -  bransoletki przyjaźni. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Podarowali swym pociechom pięknie ilustrowane Słowniczki Ortograficzne. Zorganizowali im też „słodkie" przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego