BEZPIECZNY KRUSnal - SZKOŁA

BEZPIECZNY KRUSnal

Wyróżnienie dla ucznia Szkoły Podstawowej w Czernicy
w konkursie„Bezpieczny KRUSnal”

27 listopada 2018r. w Centrum Aktywności Społecznej "Pogórze" odbył się wojewódzki etap konkursu "Bezpieczny KRUSnal",w którym wziął udział  uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Czernicy Krystian Paluch. Organizatorem tegorocznego konkursu "Bezpieczny KRUSnal" jest oddział regionalny KRUS we Wrocławiu oraz Placówki Terenowe w Jeleniej Górze, Bolesławcu, Lubaniu i Kamiennej Górze. Zaś współorganizatorem konkursu jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu. Celem konkursu jest upowszechnianie podstawowych zasad bezpiecznej pracyw gospodarstwie rolnym, uświadomienie zagrożeń chorobowych i wypadków występujących w środowisku wiejskim oraz zapoznanie dzieci z bezpiecznym zachowaniem się na obszarze leśnym. Konkurs na każdym etapie polegał na rozwiązaniu testu składającego się  z 28 pytań wyboru i jednego pytania problemowego. O tym ,że Krystian Paluch bardzo dobrze orientuje się w tematyce bezpieczeństwa udowodnił już na etapie regionalnym, który odbył się w dniu14 listopada 2018 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. W etapie tym wzięło udział 28 uczniów z  klas 4-6 szkół  podstawowych z Podgórzyna, Miłkowa, Ścięgien, Barcinka, Lubomierza i Czernicy. Nasz uczeń zdobył VII miejsce i tym samym dostał się do etapu wojewódzkiego. W etapie wojewódzkim wzięło udział 37 uczniów ze szkół podstawowych z następujących miejscowości: Podgórzyn, Ścięgny, Lubomierz, Barcinek, Bożejowice, Brzeźnik, Żeliszów, Kraśnik Dolny, Osice, Jerzmanki, Czerwona Woda, Bierna, Trójca, Osiek Łużycki, Marciszów, Krzeszów, Pisarzowice, Miszkowice i Czernica. Tu również Krystian Paluch wykazał się dużą wiedzą i kompetencją dotyczącą bezpieczeństwa na wsi oraz obszarze leśnym - otrzymał szczególne wyróżnienie. Podczas konkursu ratownicy z GOPR i strażacy z OSP w Rybnicy przygotowali dla dzieci szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy przy użyciu fantoma oraz sprzętu wykorzystywanego przez te służby do ratownictwa.
Krystianowi i pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy uzyskanych wyników.

Joanna Cimosz-Nowak