EDUKACJA EKOLOGICZNA - SZKOŁA

EDUKACJA EKOLOGICZNA

26 i 27 IX 2018 r. SP w Czernicy odwiedziła p. Joanna Wojtko z Fundacji „Zielona akcja”. Przeprowadziła ona w kl. : 0, II, IV, VI i VII  pogadanki na temat bioróżnorodności. Były to pierwsze   z zaplanowanego cyklu  spotkań promujących edukację ekologiczną. Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością nazw drzew i owadów oraz zapoznać się z innymi gatunkami świata roślinnego i zwierzęcego. Duży nacisk położono na owady: pszczoły i motyle i ich rolę w przyrodzie. Dzieciom najbardziej spodobała się możliwość samodzielnego wykonania metodą origami motyla. Prezentowana wiedza została też utrwalona w toku zabaw ruchowych. Dziękujemy z ciekawą lekcję. Z niecierpliwością czekamy na następne warsztaty.