KONKURS - STRAŻAK UCZY, POMAGA, RATUJE - SZKOŁA

KONKURS - STRAŻAK UCZY, POMAGA, RATUJE

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernicy, jak co roku, wzięli udział w kolejnej edycji konkursu plastycznego pt. "Strażak uczy, pomaga i ratuje" . Różnymi technikami plastycznymi przedstawili udział strażaków i jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ratownictwa ekologicznego oraz działania na rzecz ochrony środowiska.  Praca Antka Górala - ucznia oddziału przedszkolnego naszej szkoły otrzymała wyróżnienie w eliminacjach powiatowych, a na etapie wojewódzkim zwyciężyła.

Popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego służy też organizowany od 40 lat  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. 21 marca 2018 r. Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze zorganizowali Eliminacje Powiatowe OTWP. Wyłoniony w szkolnym turnieju uczeń kl. VI czernickiej szkoły – Jakub Leszcz otrzymał tam najwięcej punktów po teście pisemnym w  I grupie wiekowej. Po eliminacjach ustnych zajął ostatecznie 2 miejsce w powiecie jeleniogórskim.
W nagrodę otrzymał drukarkę komputerową.

Laureatom serdecznie gratulujemy.