PASOWANIE 2019 - SZKOŁA

PASOWANIE 2019

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W Szkole Podstawowej w Czernicy uroczystość pasowania pierwszoklasistów połączona ze świętem Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w środę 09.10.2019r. o godz 900. Na wspólne świętowanie Grono Pedagogiczne wraz z rodzicami zaprosiło wójta p. Edwarda Dudka, wicewójta p.Radosława Burchackiego, p.sekretarz Ewę Nidzgorską, przewodniczącego rady gminy p. Wacława Lesika oraz p. Monikę Rozum- przewodniczącą Rady Rodziców. Po przywitaniu przez panią dyrektor Joannę Cimosz- Nowak pierwszaki przedstawiły swój program artystyczny o tematyce jesiennej. Po występach nastąpiło ślubowanie i uroczyste pasowanie przez  p. dyrektor i p. wójta gminy. ,,Świeżo upieczeni” uczniowie zostali obdarowani przez gości tubami pełnymi słodkości.
Po występach najmłodszych swój program zaprezentował chór ,,Czerniczanki” pod pilnym okiem p. Anny Skóry. Skecze i piosenki o tematyce szkolnej rozweseliły wszystkich zebranych. Na zakończenie pan Edward Dudek wręczył nagrodę wójta dla pani dyr. Joanny Cimosz-Nowak oraz złożył życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Pani dyrektor wręczyła nagrody pracownikom szkoły wraz z życzeniami pomyślności.
Na zakończenie klasa ósma, która pod swoją pieczę bierze klasę pierwszą wręczyła im upominki. Rada Rodziców również ufundowała im słodkości. Rodzice pierwszoklasistów z okazji pasowania swoich pociech obdarowali je szkolnymi upominkami.