ŻYCZLIWOŚĆ - SZKOŁA

SZKOŁA PODSTAWOWA W CZERNICY
Przejdź do treści

Menu główne:

ŻYCZLIWOŚĆ

ARCHIWUM
W Szkole Podstawowej w Czernicy obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Opiekun Samorządu Uczniowskiego z wyprzedzeniem wykonał okazjonalną gazetkę na szkolnym korytarzu i poprosił wychowawców, aby każda klasa wykonała rysunek przedstawiający uśmiech. Prace zostały zawieszone na gazetce.

 
Przed obchodami Dnia Życzliwości wszyscy uczniowie zostali poproszeni przez Samorząd Uczniowski o to, aby w dniu święta przyszli do szkoły w kolorowych ubraniach. I tak też się stało. Podczas finału na drzwiach wejściowych do szkoły Samorząd zawiesił kartkę z uśmiechniętą buźką i napisem „USMIECHNIJ SIĘ!”. Na pierwszej godzinie lekcyjnej przedstawiciele Samorządu odwiedzili uczniów w ich klasach, i wypowiadając zwrot „Słodycz za uśmiech” poprosili każdego z osobna o szczery uśmiech, częstując w zamian czekoladowym cukierkiem. Każdy uczestnik zabawy został odznaczony także znaczkiem, który przypięty do bluzy miał nosić do końca pobytu w szkole. Oczywiście w zabawie uczestniczyli też nauczyciele oraz pracownicy szkoły. W dalszej kolejności brać uczniowska mogła wziąć udział w konkursie pt. „Zgadnij, czyj to uśmiech”. Należało dopasować uśmiech uwieczniony na fotografii do jego właściciela (nauczyciele i pracownicy szkoły). Zadnie nie było łatwe, ale wykonalne…
 
Na zakończenie obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie Samorząd Uczniowski nagrodził najbardziej „kolorową klasę” (klasa III oraz klasa VI) , najbardziej „kolorowego ucznia” (Marcelina Salwa) oraz ogłosił wynik konkursu „Zgadnij, czyj to uśmiech” (wygrani: Krystian Paluch, Samanta Szłapa, Klaudiusz Zawada).
 

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za wspólną zabawę!Edyta Smagacka
 opiekun Samorządu Uczniowskiego
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego